Про нас

Мрія

Починалося все з мрії.
Так, просто на просто ми мріяли спробувати справжній техаський бріскет (bisket BBQ – копчена яловича грудинка). А вже приготувати його самим за всіма канонами American bbq – здавалося чимось неможливим.
Але…
Затертий вираз «все можливо в цьому світі, головне – бажання» почав набувати реальний сенс для нас, коли ми купили першу металеву трубу в пункті прийому металобрухту і почали різати, варити, в
загальному ліпити наш перший Смокер (smoker).

Що таке смокер?


Смокер – це головний інструмент, без якого неможливо приготувати справжнє американське BBQ в кращих техаських традиціях. Перші смокери – це просто яма (PIT), в якій горіли дрова, а м’ясо лежало на решітці на достатній висоті, щоб ввібрати в себе жар і дим. Тепер же смокери мають зовсім іншу конструкцію – це топка, в якій горять дрова, це димохід, куди виходить дим, і між ними камера, в якій готується м’ясо. Смокер – це і коптильня і піч одночасно, тому що продукт, який готується в смокері одночасно підкопчується і запікається, ніжно томлячись при цьому. Чому це можливо одночасно? Тому що постійно горять дрова, тому що продукт в смокері постійно перебуває в потоці легкого диму і жару, що виробляються
палаючими добре висушеними дровами.

LOW & SLOW

Якщо підійти до цього з гумором, то можна сказати, що продукт у смокері «мучать» дуже-дуже довго (SLOW), не даючи йому ні пригоріти, ні висохнути, і все це при досить низьких температурах (LOW 110-140град). У будь-якого порядного шматка м’яса немає ніяких шансів, він рано чи пізно «припинить чинити опір», стане ніжним-ніжним, і при цьому соковитим-соковитим, готовим передати вам весь свій м’ясний смак з нотками спецій і ароматикою диму.
Звідси і поняття в BBQ «LOW & SLOW» – продукт готується дуже довго при відносно низьких температурах, для того щоб всі жилки (а це є безпосередньо колаген) без винятку перетворилися в желе, надаючи м’ясу неперевершено-ніжної консистенції. Ви ж знаєте, як ваші мами і бабусі готують холодець, тільки в нашому випадку м’ясо не вариться у каструлі).

BBQ в Україні

Все це нове і не знайоме тут, в Україні! І при цьому протягом десятиліть широко відомо і стало вже традиційним в США. Так, кожен поважаючий себе американець, має у себе в приватному будинку на
задньому дворі невеликий смокер (backyard smoker), де із задоволенням готує найрізноманітніші страви BBQ, проводячи при цьому багато часу (пам’ятаєте про SLOW?) в компанії зі своєю сім’єю та
друзями.
Ось і ми вирішили приготувати справжнє м’ясо BBQ в класичному американському смокері. Приготували. Звичайно, не з першого разу все у нас вийшло, але, коли вийшло – ми очманіли. Очманіли від абсолютно нових смаків, консистенції і ароматів. Тоді нам захотілося поділитися своїми відчуттями з вами.

Хорватія

Так з’явився наш другий смокер.
Назвали ми його «Хорватія». Чому, розповімо вам як-небудь цю чудову історію)
Хорватія – повноцінний прямоточний смокер, повний аналог американського класичного OFFSET SMOKER, у який можна сміливо за раз «завантажити» до 120 кг відмінної м’ясної сировини – вистачить усім точно!
Хорватія – це потужна, вагою в 1 тонну і завдовжки більше 5-ти метрів, «леді» зі своїм норовом і характером. Ми порозумілися не відразу, далеко не з першого разу, але все ж знайшли спільну мову!
І ще – це як в житті, чим довше ми будемо разом, тим більше ми будемо пізнавати один одного і розуміти «з півслова»!

Що ми готуємо в смокері?

Усі класичні страви American BBQ: це і курочка барбекю (chicken bbq), і рвана свинина (pulled pork), і свинні реберця (pork ribs), з яловичини – бріскет (brisket), яловичі ребра (beef ribs), і, звичайно ж, знамените пастрамі (pastrami)! Це основні страви. Але ми постійно експериментуємо – з новими продуктами, з різними маринадами і соусами!
Як же ми забули про соус? Так, ми варимо свій оригінальний соус барбекю (sauce BBQ) за американською рецептурою, але… У кожної господині свій борщ, так само можна сказати і про соус BBQ – у кожного він трохи свій, зі своєю душею, характером і смаком. Головне – без соусу BBQ немає самого барбекю. А ще нам дуже сподобалася кимось сказана фраза – «соус барбекю, як жінка – за першою солодкістю завжди ховається щось ще!»)